MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

 

NOVÁ ADRESA ČMKU

Maškova 3  182 53 Praha 8 – Kobylisy

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klubového šampiona získá jedinec, který bude oceněn:   -   Klubový vítěz

                                                                                                  -  Vítěz speciální výstavy

Na klubové výstavě bez zadání Klubový vítěz musí získat   -  Nej Pes a nebo Nej Fena

Pro získání Klubového šampiona musí být 3x oceněn jakýmkoliv titulem shora uvedeným.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DATABÁZE KPP

Databáze je dítětem sl.Zuzany Nevrlé, za což ji patří veliký dík

okopírováno z databáze ...Vítejte v databázi kavkazských pasteveckých psů. Databáze je určena všem majitelům, chovatelům a zájemcům o toto plemeno. Mým cílem je vytvoření kompletní databáze KAO zapsaných v české plemenné knize, bohužel už teď ale vím, že úplně kompletní pravděpodobně nikdy nebude, protože tyto údaje nikde nejsou nebo obsahují mnoho chyb. Za ta léta jsem nasbírala mnoho údajů (které budu postupně doplňovat, pravděpodobně začnu od psů narozených v roce 2009 a pak budou následovat starší ročníky), ale samozřejmě mi jich i spousta chybí, proto uvítám všechny chybějící informace a fotografie. Databáze obsahuje kromě psů zapsaných v české plemenné knize i předky těchto psů zapsané v zahraničních knihách. Pokud najdete u Vašeho pejska nějaké chyby či chybějící informace a fotografie, neváhejte mě kontaktovat, ráda vše doplním, případně opravím. Fotky by měly být v dobré kvalitě. Posílejte maximálně 6 fotek, minimální výšky 400px.

Budete-li posílat informace, prosím o tyto údaje:
- jméno psa
- datum narození
- pohlaví
- číslo zápisu
- barva
- velikost (kohoutková výška, délka, obvod hrudníku, obvod nadprstí, případně další míry)
- zuby (plnochrupost, skus)
- chovnost
- DKK a jiné výsledky zdraví
- chovatel
- majitel
- poznámky
- výstavní úspěchy
- potomci

Výsledky DKK, DLK, SA (spondylóza), OCD (osteochondróza) atd. prosím dokládejte potvrzením o vyšetření. Výsledky z výstav nižšího typu (bez zadání CAC) + výsledky ze zahraničí prosím dokládejte posudky a šampionáty. Zuby dokládejte bonitační kartou nebo posudkem ze svodu mladých.

V zájmu plemene uvádějte jen pravdivé údaje, zvláště v kolonce zdraví, cílem této databáze není "pošpinit" něčí chov, každý máme v chovu úspěchy i neúspěchy, ale ukázat co nejkomplexnější zdravotní stav kavkazáků v ČR a poskytnout co nejvíce informací např. při výběru vhodného krycího psa, vhodného spojení nebo zájemcům při výběru nového psího kamaráda.

Databáze umožňuje vyhledávání jedinců podle jména psa, pohlaví, roku narození, DKK, chovnosti, čísla zápisu nebo majitele.

Veškeré informace, fotky a dotazy posílejte na
databaze-kao@seznam.cz